اخبار
اخبار
نایب رئیس اتحادیه کتاب و لوازم تحریرفروشان کرمانشاه گفت: اکنون کاغذ در بازار هست، اما میل به احتکار بین مردم زیاد شده است.

 پلک | سرویس اخبار - محمد تقی زرشکیان با اشاره به افزایش قیمتی که اخیرا در قیمت کاغذ در بازار رخ داد، گفت: دلیل اصلی گرانی  مشکلات ارزی برای واردات کاغذ و همچنین عدم تولید و توزیع کاغذ از سوی واحد‌های تولیدی داخل کشور بود که  باعث شده قیمت کاغذ در بازار برای انواع مختلف از بسته‌ای ۴۸ هزار تومان تا بسته‌ای بیش از ۷۰ هزار تومان باشد.

 

گرانی کاغذ و افزایش ۱۰۰ در صدی انواع دفتر!

 

زرشکیان با بیان اینکه چند مرحله توزیع کاغذ با نرخ دولتی بین کتابفروشی‌ها انجام شد، اضافه کرد: ما نیز این کاغذ‌ها را با تعرفه بسته‌ای ۲۵ هزار تومان عرضه کردیم که مقداری به تعدیل قیمت‌ها کمک کرد هم اکنون که دوباره توزیع کاغذ در کل کشور از سر گرفته شده، قیمت‌ها نیز به بسته‌ای ۴۲ تا ۶۵ هزار تومان کاهش یافته است.

زرشکیان بیان کرد: از سوی دیگر میل به مصرف و به عبارتی احتکار کاغذ هم بین مردم بیشتر شده و مردم بسیار بیشتر از نیازی که در گذشته داشتند کاغذ خریداری و نگهداری می‌کنند.

وی از تاثیر قیمت کاغذ بر سایر محصولات مرتبط هم یاد کرد و ادامه داد: گرانی کاغذ باعث شده قیمت کتاب و دفتر نیز بالا برود، بگونه‌ای که در برخی از انواع کتاب مانند کتاب‌های کودک افزایش سه تا چهار برابری قیمت‌ها را داشتیم و قیمت انواع دفتر‌ها نیز به طور میانگین ۱۰۰ درصد بیشتر شده است!

به اشتراک گذاری این مطلب!

خواندنی ها
سراسر وب
مطالب جالب